در حال بارگذاری ...
سه‌شنبه 17 تیر 1399
 • رصد خورشید گرفتگی 1 تیر 99

  رصد مهمترین رویداد نجومی سال 99 در آموزشکده ملاصدرا رامسر

  به گزارش روابط عمومی آموزشکده فنی و حرفه ای پسران رامسر (ملاصدرا)، در اولین روز تابستان 99 رویداد رصد خورشید گرفتگی (کسوف) با تلسکوپ و با حضور همکاران علاقمند برگزار گردید.

  در این برنامه رصدی علاقمندان به کمک تلسکوپ مجهز به فیلتر خورشیدی از ساعت 9:45 تا 10:45 یکشنبه یکم تیر 99 مراحل مختلف کسوف را مشاهده و با روشهای رصد ایمن خورشید و عکاسی از آن آشنا شدند.

  کسوف رخدادی است که در آن ماه بین زمین و خورشید قرار گرفته و سایه ماه بر روی خورشید می افتد. این رویداد مهمترین رویداد نجومی سال 99 بود که سالیان سال در ایران تکرار نخواهد شد. در کسوف یکم تیر 99  در منطقه رامسر، حدود 45 درصد سطح خورشید از دید ناظر زمینی در پشت ماه پنهان شد.

  این رویداد علمی به همت واحد پژوهشی و کانون بسیج اساتید آموزشکده ملاصدرا و با ارائه دکتر سیدمهدی میرفتحی (کارشناس پژوهشی و مدرس دانشگاه فنی و حرفه ای) و با همراهی دکتر سیدیوسف هاشمی (عضو هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه ای و مسئول کانون بسیج اساتید آموزشکده ملاصدرا رامسر) برگزار گردید.

  خواندن نماز آیات در چنین رویدادهای طبیعی واجب است. امید آن داریم تا با ترویج علم و  یادآوری عظمت آفرینش، سهم کوچکی در روند آموزشی کشور ایفا نماییم.

  واحد پژوهشی

  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران